Copyright 2019 by Jakub Forman

Under development

B O R I S

"Poetický horor"

*/ film se stále nachází ve stádiu postprodukce.

LOGLINE

Jak velký milovník přírody Boris nakonec zabije uvězněnou Annu?

Vodou, ohněm, vzduchem, zahrabe ji v zemi nebo se příroda sama rozhodne pro svůj konečný scénář?

  • YEAR / NOT CONFIRMED YET
  • RUNTIME /
  • PRODUCERS / JAKUB FORMAN, JAKUB PTÁČEK, STANISLAV ADÁMEK
  • EQUIPMENT / RED DRAGON EPIC (ZEISS CINE LENSES)
  • NEGATIVE FORMAT / REDCODE RAW 6K
  • DELIVERY FILM FORMAT / EXPECTED 4K D-CINEMA (DCP)

 

SYNOPSE

Boris je mystický film o hraně mezi životem a smrtí v opuštěné krajině kdesi hluboko uprostřed lesů.

Hlavní postava, 45letý Boris, je těžce čitelný básník s velkou vášní k přírodě. S něžnou jemností hledá správná slova do každého svého verše, které si zapisuje na trhané kusy lepenky svým milovaným rezavým perem. Rozjímá a píše o přírodě, jejích živlech a přemýšlí jak tenká je hranice mezi tím, kdy příroda život dává a kdy bere. Současně je ale Boris také psychopat, který vězní mladinkou Annu a nejspíš se ji chystá zabít.

Anna je 25ti letá dívka se zrzavými vlasy, která se z dané situace snaží přirozeně utéct, aby přežila. Není to pro ni jednoduché, protože je většinu času spoutaná lepící páskou na koberce. Tou má také oblepenou hlavu, takže se nemůže orientovat ani v čase ani prostoru.

Boris je fascinován živly. Zkoumá jejich důležitost a sílu dávat a brát život. Spojil si vzduch s oběšením, vodu s utopením, oheň
s upálením a zemi s pohřbením. Zatímco je Anna uvězněna v chatrči na malém ostrůvku na jezeře, Boris v lese experimentuje se způsoby, jakými by Annu zbavil života. Anna vůbec netuší co se kolem ní a s ní děje.

Nakonec se Boris rozhodne pro jeden ze způsobů a vede Annu na smrt. Do toho se však vloží sama příroda a celou situaci rozřeší po svém.

Screens:

Boris3 Boris4 Boris5 Boris6

 

Working copy: